Duyurular
Web sitemiz yayına başlamıştır.

TEST Duyurusu
 
E-posta Grubumuza
Katılın
Proje Hedef ve Sonuçları


Projenin Hedefleri

  • Ağrı ilinde Kaynakçılık konusunda 30 kursiyerin katılacağı, 960 saat süreli (%30 teori, %70 uygulama) mesleki eğitim düzenlemek.

  • Genç işsizlerin iş hayatına entegrasyonuna destek olmak.

  • Genç işsizlerin ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif olarak yer almalarını sağlamak,

  • Hedef kitle için gerekli istihdam olanaklarının araştırılarak bunların gerçekleşmesine yönelik danışmanlık faaliyetlerinin yürütülmesi
    Hedef bölgede EN 287 Kaynakçılık sertifikasına sahip belgeli elemanlar yetiştirilecektir. Eğitimden geçen ve belgeli olarak bu işi yapan kişilerin ildeki işletmeler tarafından tercih edilir ve aranılır olması sağlanacaktır. Bu proje ile katılımcılar ilde önümüzdeki yıllarda başlaması düşünülen Nabucco Projesi doğalgaz boru hattı çalışmalarında çalışacak sertifikalı kaynakçılar için tercih edilir duruma geleceklerdir.

Beklenen Sonuçları

  • Kaynakçılık meslek dalında eğitim almış, belgelendirilmiş sektörde tercih edilir konuma gelmiş 30 kişi.

  • Bu eğitimlerden geçen 30 kişinin istihdam edilerek, bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlanması.

  • İşletmelerin üretim ve imalat aşamasında sorunları kısa sürede çözebilme yetisine sahip çok yönlü düşünebilen kalifiyeli personelle çalışmasını sağlamak,

  • Eğitim merkezinin proje bittikten sonra faal olmasını sağlamak, proje bitiminden sonra genel giderlerin Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bütçesinden karşılanarak her yıl Ağrı ilindeki kaynakçılık mesleğinde eğitim alan öğrencilerinin ve ihtiyacı olan işyeri personelinin eğitim merkezinden yararlanmasını sağlamak.

EN 287 Kaynakçılık Eğitimi Projesi
.

Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin yardımıyla hazırlanmıştır. Bu web sitesindeki yayınların içeriğinin sorumluluğu tamamen Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine  aittir ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtıyor olarak kabul edilemez.

    EN287 Kaynakçılık Eğitimi Projesi - AĞRI ESOB
info@agriesob.org